Mange vil til Helgeland 💙🌿
«Helgeland vil ha deg» var en rekrutteringslunsj i regi av Sparebank1 Helgeland der næringslivet på Helgeland møter studenter og unge voksne for å vise fram hvilke muligheter som finnes i regionen.
Gjennom korte bedriftspresentasjoner, gode samtaler og nettverksbygging får deltakerne innblikk i hvordan det er å bo, jobbe og leve på Helgeland – med spennende karrierer, sterke fagmiljøer og naturen rett utenfor døren. MON og Rana Utvikling ledet prosjektet.
Det ble fullt hus og topp stemning da Sparebank 1 Helgeland, MON og Rana utvikling, samlet nærmere 100 studenter til rekrutteringslunsjen «Helgeland vil ha deg» i Trondheim under VM-uka. Dette ble et fint utstillingsvindu til Helgeland og alle bedriftene som hadde presentasjoner fikk vist frem hva Helgeland har å by på – både for deg som ønsker spennende jobbmuligheter og et rikt liv utenom arbeidstid.
Gjennom lunsjen fikk studentene flere fra næringslivet på Helgeland – blant annet Helgeland Kraft, Alcoa, Skatteetaten, Momek Group, Trainee Helgeland og Sentrum Næringshage – som alle kunne bekrefte det vi ønsket å formidle:
🔹 På Helgeland er det plass til deg.
🔹 Her finnes muligheter for utvikling og karriere.
🔹På Helgeland er det kort vei fra ide til å prøve noe ut. Finnes det ikke, ja så skaper vi det.
Og kanskje det viktigste av alt: Interessen var stor. Det var inspirerende å høre hvor nysgjerrige studentene var på både arbeidsliv, etablering og hverdagen på Helgeland. Vi møtte mange gode spørsmål og spennende refleksjoner, og vi sitter igjen med et tydelig inntrykk:
➡️ Flere vi snakket med ønsker seg til Helgeland





