På Furøy Camping får du ro, og naturen tett på deg. Beliggenheten er rett og slett magisk, og paret som driver campingen er engasjerte og hardtarbeidende mennesker som har tatt over etter foreldrene.

Hvis du skal på camping i sommer kan det anbefales å kjøre til Svartisen, leie hytte, sette opp telt eller parkere bobilen på Furøy Camping. Turmuligheter og fin utsikt får du uansett vær og sesong, og jaggu har de frisbeegolf i tillegg.

Et familiedrevet sted ved kysten

Furøy Camping har gjennom flere år vært et samlingspunkt for campinggjester, hyttebesøkende og reisende som ønsker å oppleve naturen på Helgeland. Med nærheten til fjord, fjell og Svartisen skaper de rolige og minnerike opplevelser for både små og store.

Her kan du nyte rolige dager ved kysten, utforske naturen og bruke området som et perfekt utgangspunkt for opplevelser på Helgeland.

Overnatting for alle

Campingen tilbyr et bredt utvalg:

  • Sommerhytter og hvithytter
  • Hytter med havutsikt
  • Kaihytter og familiehytter
  • Teltplasser
  • Oppstillingsplasser for bobil med drop-in

I tillegg har de grillhytte og gapahuk, natursti, fiskeplass, lekeplass og kai med flytebrygge.

Opplevelser rett utenfor døra

Det mangler ikke på aktiviteter. Fra Furøy kan du prøve fiskelykken fra land eller leie båt og oppleve fjorden. Svartisen er en av områdets mest spektakulære naturopplevelser, og Storglomvassdammen er et imponerende byggverk omgitt av storslått fjellandskap.

Sentrum Næringshage er tilgjengelig og har målbedrifter på hele Helgeland. Vi jobber for utvikling og vekst i små og mellomstore bedrifter.

Vi ble kjent med Furøy Camping på en konferanse på Mo i Rana og har siden jobbet tett på forskjellige prosjekter.

Nå har Furøy også fått ny nettside, og vi anbefaler alle å ta turen innom for å se hvor fint det er der.

Besøk furoycamp.no

«Opplev roen ved kysten, vakker natur og nærhet til Svartisen»
Furøy Camping
Spørsmål om denne saken?
Maia Talseth
maia@snhh.no

Del
LinkedIn Facebook E-post
← Tilbake til nyheter